سفری به شهر کوالالامپور

سفر به مالزی,لذت بی انتها,تجربه ای ناب

به نام خدایی که جهانی زیبا برای گشت و گذار آفرید

بر خلاف معمول که دوست دارم خاطرات سفر را در ذهن و قلب خودم حفظش کنم,بعد از 3 هفته که از بازگشتم از این سفر اعجاب انگیز میگذره تصمیم گرفتم سفرنامه ای رو تنظیم کنم چون حقیقتا خودم رو به دوستان لست سکندی مدیون می دونم و علتش رو در ادامه خواهید فهمید.

این سفرنامه به قلم کسی نوشته شده که از سالهای نوجوانی عاشق کشور مالزی بوده تا بالاخره در سن 28 سالگی موفق به دیدن این کشور زیبا و اسلامی شده.

از ابتدا باید بگم که جملات و توضیحات و توصیفات تکراری رو حذف کردم که بتونم سفرنامه ای براتون بنویسم که لذت ببرید و کسانی که تا به حال این کشور رو ندیدن بتونن با خوندنش اطلاعات خودشون رو بالا ببرن و در نهایت سفری مقرون به صرفه و بی نظیر داشته باشند.

“In her teens she loved Malaysia until she finally found her beautiful and Islamic country at the age of 28”

قبل از سفر

یکی از رویاهای من رفتن به مالزی و آشنایی با آداب و رسوم و دیدن فرهنگ اون کشور از نزدیک بود.وقتی که شرایط برای رفتن به یک مسافرت خارجی مساعد شد ,اولین گزینه پیشنهادی من مالزی و اولین گزینه همسرم بالی بود.

پیشنهاد سفر رو در خانواده همسرم هم عنوان کردیم و خوشبختانه مادر و خواهر همسرم هم عزم سفر با ما رو کردن.

بعد از صحبتهای متفاوت و برآورد هزینه ها مقصد ما به سمت مالزی نهایی شد و من هم به عنوان عروس خانواده در جایگاه لیدر گروه قرار گرفتم و از حق نگذریم فکر می کنم هیچ کس(حداقل در گروهی که بودیم)به اندازه ما مالزی گردی نکرد.

به طوری که در طی 7 شب ,24 مکان دیدنی و معروف مالزی رو با کمترین هزینه دیدیم.میدونم قطعا براتون باورنکردنی نیست ولی نگران نباشید چون تمام تجربیاتم رو در اختیارتون میگذارم که شما هم سفری عالی مثل ما داشته باشید.

انتخاب هتل و تور

در مرحله اول شروع کردیم به خواندن نظرات دوستان لست سکندی و سایر پیج ها  راجع به هتل های مالزی و در نهایت یادداشت برداری.از گزینه های ارزان تر مثل Pacific Express Hotel شروع کردیم تا به هتل 4 ستاره Royale Chulan Bukit Bintang رسیدیم.

بعد از مدتی که نظرات متفاوت دوستان رو راجع به کثیفی و سر و صدای هتل پسیفیک خوندم اون رو کاملا از بین گزینه هامون حذف کردیم و چه کار خوبی کردیم چون دوستانی که با گروه ما اومده بودن و هتلشون اونجا بود به قدری گله و شکایت می کردند که نهایت نداشت و کثیفی هتل باعث عصبانیت و در نهایت تلخ شدن این سفر برای هموطنان عزیزمان شده بود.

البته این هتل از نظر دسترسی عالی بود ولی بهتر بود که عطایش رو به لغایش ببخشیم.گزینه بعدی ما هتل 5 ستاره رویال چولان بود که از نظر دسترسی عالی و از نظر خدمات هم عالی تر بود اما از نظر قیمت بالا بود ولی با همین انتخاب به سمت آژانس مسافرتی آویسا رهسپار شدیم.

تصمیم جدید در آژانس مسافرتی

Related Stories

Discover

The Ultimate Africa Travel Bucket List

There are times when you wish you could get away from it all by...

خطای عدم بارگذاری فایل در Dynamic 365 v9

خطای عدم بارگذاری فایل زمانی ایجاد میشود که بعد از نصب Dynamic 365 v9...

How to Choose the Right African Safari

There are times when you wish you could get away from it all by...

Jungle Getaway in the Heart of Cameroon

There are times when you wish you could get away from it all by...

Best Spots to See Wildlife in the U.S.

There are times when you wish you could get away from it all by...

California Desert Travel Tips & Insights

There are times when you wish you could get away from it all by...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here